Peraport

Peraport, 20 yıllık bilgi birikimi ve tecrübenin bir araya gelmesiyle 2012 yılında kurulmuştur. Orta ve büyük ölçekli kamu ve özel sektör kurumlarına yönelik profesyonel çözümler geliştirmektedir.

İş zekası ve raporlama ihtiyaçları gibi veri odaklı çözümler konusunda kurumlara danışmanlık, uyarlama ve geliştirme hizmetleri sunmaktadır.

Mobil yazılım ve internet uygulamalarıyla çeşitli veri kaynaklarına bağlanarak bütünleşik çalışabilen çözümler üretmektedir.

Vizyon

Perakende sektörünü en iyi anlayan, şirketlerin gerçek hedeflerine yönelik ihtiyaçlarını karşılayan rekabetçi ve lider firma olmak.

Misyon

Hizmet kalitesini ve devamlılığını sağlayacak ürün ve hizmetler sunarak müşterilerimizin başarısına katkı sağlayarak sektöre yön vermek.

Temel Değerlerimiz

1

Esnek Çalışma Saatleri Vardır; Çok çalış ya da akıllı çalış

Şirketimizde esnek çalışma saatleri vardır. Ne zaman, nerede ve nasıl çalıştığı kişiyi ilgilendirir. Sonuç önemlidir.

2

Hızlı ol, sabırlı ol

Peraport bir bilişim teknolojileri firmasıdır. Hizmet satmak sadece çalıştığı sektöre ilişkindir. Bir teknoloji firması olarak hızlı ve yenilikçi olmalıdır. Sabırlı ol ama erteleme, hemen yap. Öğrendiğin sürece hata kabul edilebilir.

3

Hatasız Peraport olmaz

Hata şirketimizde değer görür. Hata kabul edilir ve hatadan ders alınır. Hata bir öğrenme biçimidir. Hatayı yargılamak yerine sorgulamak düşünülmelidir.

4

Sıra dışı düşün, sıra dışı ol; Her şey mümkündür

Sıra dışı olmak sıra dışı düşünebilmeyi gerektirir. Sıra dışı düşünmek farklı bakış açıları, farklı sonuçlar, farklı ürünler getirir. Farklı bakış açıları, gelişmeyi ve pratikliği destekler. Mümkün olmayanın zihinlerde sorgulanması sağlanır. Bazen mümkün olmayanı mümkün kılar.

5

Her zaman mükemmeli ve kaliteyi ara, değiştir.

Her zaman en mükemmel çözüme gitmek için, yaptığın işin yapış şeklini sık sık değiştir, geliştir. Kendini müşterinin yerine koy. Almak istediğin ürünü ve servisi istediğin gibi tasarla. Mükemmeli ara. Kaliteli ol. Müşteriyi şaşırt.

6

Eğlence işinin parçası olsun

Eğlence, yapılanlara mutluluk katar. Ofis, başarısı ile pekiştirilen bir eğlence alanıdır. Hem kendine hem başkalarına hem de yaptığın işe eğlenceyi dahil et. O anda eğlenmiyorsan, bırak. Eğer o gün mutsuzsan, diğer çalışanlara bulaştırma, uzaklaş.

7

Her zaman öğren, gelişmeye açık ol

Öğrenmeye açık olmak gelişmeyi sağlayacaktır. Peraport bireylerden oluşur. Bireylerin gelişimi Peraport için iyidir. Kişilerin gelişimi kendilerine aittir. Gelişmeyene, gelişmeye çalışmayana Peraport’da yer yoktur.

8

Açık ve dürüst ol. Yanlış olsa bile.

Açıklık ve dürüstlük iletişimi kolaylaştırır. Sorunların oluşmasını engeller ya da çözümlerin hızlanmasını sağlar. Fikirlere saygı önceliklidir. Açıklık ve dürüstlük önyargıları engeller. Art niyetleri yok eder.

9

Her zaman pozitif ol

Pozitif olmak yapıcı olmayı gerektirir. Mutluluk verir. Yapıcı olmak iletişimi arttırır. Pozitif olmak mutluluğu destekler. Eleştirilen kendi iyiliğin için olduğunu benimse. Ama sorgula, hemen inanma. Eleştirmeyi yargılamak için yapma. Çözüm önermiyorsan, sorun getirme. Çözümü bilmiyorsan fikir al. Neden olmayacağını kimse merak etmiyor, herkes nasıl olacağının peşindedir.

10

Değişim işinin parçası olsun

Değişim ilerlemeyi getirir. Kişiler değişime açık olmadıkları takdirde ilerleyemezler. Değişim eğlencelidir. Değişimden korkma.

11

Takımını farklı kişilerden oluştur

Farklılıklar iyidir. Negatiflik bulaşıcıdır. Gücünün yettiği en iyi adamı al. Bunun getireceklerinden ve götüreceklerinden korkma. Herkesin bu değerleri bildiğinden ve bunlarla paralel olduğundan emin ol.
“Eğer hızlı gitmek istiyorsan, yalnız git. Eğer uzağa gitmek istiyorsan, hep beraber git”.

12

İnisiyatif al

Yaptığın iş senin işindir. Ne kadar iyi yaptığın, senin burada olma sebebindir. Kendi işini geliştirmek için inisiyatif al.